Як правильно називається дільничний? Робота дільничного: обов'язки та функції

Дільничні – одні із найважливіших посад у сфері забезпечення громадської безпеки. Але як правильно називається ця посада? Для багатьох це неочевидне питання. У цій статті ми розберемо різні терміни, що використовуються для позначення дільничного.

Один із найпоширеніших термінів – інспектор поліції. Цей термін зазвичай використовувався у Радянському Союзі, а також у ранні роки після його розпаду. Однак, з часом цей термін дещо застарів і зараз вживається рідше.

Сьогодні найчастіше дільничного називають оперуповноваженим. Він займається безпосередньою роботою на ділянці, веде розслідування злочинів та здійснює профілактичну роботу. Оперуповноважений є лінійним працівником поліції та має право застосовувати спеціальні повноваження, передбачені законодавством.

Іноді дільничного називають просто поліцейським чи співробітником поліції. Цей термін досить загальний і може включати різні звання і посади. Але якщо йдеться про людину, яка працює на ділянці, то коректно називатиме її дільничним оперуповноваженим.

НомерНазва посадиПереклад
1Дільничний уповноважений поліціїLocal Police Inspector
2Старший дільничний уповноважений поліціїSenior Local Police Inspector
3Заступник начальника поліціїDeputy Chief of Police
4Начальник поліціїChief of Police

Які посади у поліції?

Посади в органах внутрішніх справ поділяються на:

  • посади вищого начальницького складу;
  • посади старшого начальницького складу;
  • посади середнього начальницького складу;
  • посади молодшого начальницького складу;
  • посади рядового складу.

У чому полягає робота дільничного?

Основні функції дільничного Періодичний обхід адміністративної дільниці. Виявлення та розкриття злочинів. Сприяння в розшуку злочинців, що ховаються, і зниклих безвісти громадян. Взаємодія зі слідчими комітетами та органами дізнання, кримінальним розшуком та судами.

Як офіційно викликають у поліцію?

Будь-який виклик у поліцію повинен проводитися за допомогою повістки, надісланої співробітником за адресою місця проживання допитуваної особи із зазначенням статусу вашого візиту до правоохоронних органів, адреси, дати та часу явки на допит, а також наслідки неявки без поважних причин.

Як видається дільничний?

Під час служби дільничний повинен бути форменим одягом. Виняток – якщо є вказівка ​​районного начальника МВС або його заступника з поліції. Під час профілактичного обходу дільничний завжди має бути у формі. Дільничний зобов'язаний завжди мати при собі службове посвідчення та спеціальний жетон із особистим номером.