Значення кожного кольору в таблиці Менделєєва та його значення

Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва – це таблиця, в якій відображені всі відомі елементи та впорядковані за атомними номерами та хімічними властивостями. У цій таблиці кожен елемент має свій колір, який має своє значення та інформує про зокрема даний елемент.

Синій колір у таблиці Менделєєва позначає метали, які є добрими провідниками електрики та тепла. Ці елементи мають високу щільність і зазвичай є твердими при кімнатній температурі. Метали відіграють важливу роль у промисловості та технології, що використовуються в різних галузях, таких як будівництво та електроніка.

На таблиці Менделєєва також можна побачити елементи із червоним кольором. Червоні елементи – неметали, що мають гарні ізоляційні властивості. Вони не проводять електрику та тепло і зазвичай знаходяться в газоподібному або рідкому стані при кімнатній температурі. Червоні елементи зустрічаються в природі у вигляді таких речовин, як кисень та азот, і широко використовуються у хімічній промисловості та виробництві ліків.

Зелені елементи в таблиці Менделєєва є напівметалами, які мають властивості і металів, і неметалів. Вони є поганими провідниками електрики, але можуть бути добрими провідниками тепла. Зелені елементи знаходять застосування у різних галузях, таких як електроніка, металургія та сонячна енергетика.

Що означає кожен колір у таблиці Менделєєва
НомерНазва елементаСимволВідносна атомна масаКолір елемента в таблиціЗначення кольору
1ВоденьH1.0079Гази
3ЛітійLi6.939Лужні метали
11НатрійNa22.9898Лужні метали
19КалійK39.0983Лужні метали
37РубідійRb85.4678Лужні метали
55ЦезійCs132.9054Лужні метали
87ФранціяFr223.0185Лужні метали
2ГелійHe4.0026Гази
10НеонNe20.1797Гази
18АргонAr39.948Гази
36КриптонKr83.798Гази
54КсенонXe131.293Гази

Що означає кожен колір у таблиці Менделєєва?

Як правило, різними кольорами в таблиці Менделєєва знаються s-, p-, d-і f-родини. Наприклад, s-родина означає, що у цих елементів останнім заповнюється енергетичний підрівень S. У p-родини – підрівень p відповідно. Зустрічаються також таблиці, де різними кольорами знаються метали та неметали.

Що означає зелений колір у таблиці Менделєєва?

Спосіб заливання фону різними кольорами позначено зліва направо: лужні метали (фіолетовий); лужноземельні метали (синій); перехідні метали (блакитний); постперехідні метали (зелений); напівметали – металоїди (жовто-зелений); інші неметали (жовтий); галогени (помаранчевий); благородні гази (червоний).

Яким кольором у таблиці виділено метали?

Як зараз пам'ятаю таблицю Менделєєва у підручнику, де неметали відмічені червоним кольором, а метали – чорним та зеленим.