Як підготуватися до прийому проктолога при геморої: корисні поради

Геморой – це поширене захворювання прямої кишки, яке характеризується запаленням вени в анальному каналі. За наявності симптомів геморою важливо звернутися до фахівця – проктолога. Прийом у цього лікаря може викликати певний неспокій, але з правильною підготовкою можна зробити його менш стресовим та ефективним.

Перед прийомом у проктолога важливо зібрати всю необхідну інформацію про свої симптоми та стан здоров'я. Насамперед, необхідно запам'ятати та описати всі симптоми, які турбують вас. Уточніть, коли вони виникають, як довго триває загострення, і які дії чи ліки призводять до покращення чи погіршення стану. Також, будьте готові розповісти проктологу про свою медичну та сімейну історію, а також про прийом будь-яких лікарських препаратів.

Для ефективного та точного діагнозу проктолог може призначити додаткові дослідження, такі як ректоскопія чи аналогічні процедури. Перед проведенням таких процедур важливо правильно підготуватись. Зазвичай це включає очищення кишківника за допомогою клізми або спеціальних препаратів. Перед використанням будь-яких препаратів обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Поради
1Проведіть гігієнічні процедури перед прийомом (умийтеся та витріть анальний отвір)
2Одягніться у зручний одяг, який легко знімається та одягається
3Пропустіть ранковий прийом їжі та випивайте тільки нежирні рідини перед прийомом
4При сильному больовому синдромі не займайтеся самостійним лікуванням та зверніться до лікаря
5Прийміть препарати, рекомендовані лікарем, перед відвідинами проктолога
6Постарайтеся розслабитися і не нервувати перед прийомом
7Надайте всю необхідну інформацію про свої симптоми лікаря
8Дотримуйтесь рекомендацій лікаря після прийому та дотримуйтесь правил профілактики геморою

Чи можна йти до проктолога без клізми?

Тільки за допомогою клізми чи проносного можна і потрібно бути готовим до відвідування проктолога та до обстеження.

Як відбувається огляд у проктолога при геморої?

Проктолог оглядає періанальна ділянка тіла, виявляє видимі вузли, тріщини, кондиломи. Пальцеве дослідження. Лікар вводить палець у рукавичці в анус і оцінює стан анального каналу та прямої кишки. Інструментальний огляд (аноскопія, ректороманоскопія).

Що не можна робити перед прийомом у проктолога?

Не можна їсти їжу, яка впливає на перистальтику, збільшує кількість кишкового вмісту та призводить до посилення газоутворення.. Не можна вживати продукти, багаті на клітковину, у тому числі овочі та фрукти. Під забороною також дріжджі (хліб, квас, пиво), весь алкоголь, горох, квасоля та інші бобові.

Що потрібно брати із собою на прийом до проктолога?

За наявності на консультацію потрібно взяти медичну картку, результати аналізів, інструментальних досліджень, попередні висновки лікаря і т.д. проктолога у державній клініці також рекомендують взяти одноразову пелюшку, капці чи бахіли, гумові рукавички, паперові та гігієнічні серветки.